МРТ 1.5 Tesla в Мелітополі центр 'Діа-Лайф'
м. Мелітополь,
вул. Інтеркультурна, 110
Пн-Пт: с 8-00 до 20-00
Сб, Нд: с 9-00 до 18-00

Про МРТ-дослідження

Що таке МРТ?

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) - це неінвазивна, безболісна сучасна процедура діагностики, при якій радіохвилі та потужний магніт, що підключений до комп'ютера, створюють докладні зображення областей всередині тіла. Скановані ділянки виводяться на екран комп'ютера у вигляді доступних для аналізу зображень. МР сканер використовує магнітні і радіохвилі нешкідливі для людини, відсутній вплив рентгенівських променів або будь-яких інших шкідливих форм випромінювання.

МРТ - найінформативніший метод досліджень при підозрах на захворювання центральної нервової системи, хребта, суглобів (особливо колінних). За допомогою магнітно-резонансної томографії проводиться найефективніша діагностика стану головного і спинного мозку, виявляються аномалії і патологічні стани судин, наявність і локалізація розсіяного склерозу, пухлин, міжхребцевих гриж і звуження спинномозкового каналу.

Протипоказання до МРТ?

Процедура проходження МРТ діагностики має свої особливості і деякі протипоказання. Перед дослідженням необхідно заповнити анкету, яка допоможе їх виявити.

АБСОЛЮТНІ ПРОТИПОКАЗАННЯ:

 • імплантовані електронні медичні прилади (кардіостимулятори, вживлені слухові апарати, феромагнітні та електронні імплантати середнього вуха, водії ритму серця тощо.);
 • внутрішньомозкові судинні кліпси;
 • штучний клапан серця;
 • масивні феромагнітні медичні конструкції використовувані при остеосинтезі і ендопротезуванні (штучні суглоби, апарат Ілізарова);
 • сторонні металеві тіла в м'яких тканинах тіла (наприклад, мінні осколки, кулі або фрагменти куль, металева стружка в області орбіт);
 • інсулінові помпи та інші дозатори введення ліків.

ВІДНОСНІ ПРОТИПОКАЗАННЯ:

 • вагітність - 1 триместр
 • деякі види татуювань
 • клаустрофобія
 • брекети (при дослідженні головного мозку)
 • неможливість для пацієнта зберігати нерухомість під час обстеження
 • вага пацієнта понад 130 кг

Як готуватися до МРТ?

У більшості випадків МРТ-дослідження не вимагають спеціальної підготовки. Ви можете приймати всі свої звичайні ліки і дотримуватися звичайного режиму харчування, якщо тільки ваш лікар не надасть вам спеціальних інструкцій. Але є випадки, коли деяка підготовка може знадобитися:

 • при МРТ черевної порожнини потрібно відмовитись від їжі і води за п'ять годин до початку дослідження. Це робиться для того, щоб жовчний міхур під час процедури був наповнений;
 • при МРТ органів тазу, щоб краще візуалізувати сечовивідні шляхи, лікарі радять за годину до дослідження випити один літр води. Жінкам варто утриматися від МРТ по час менструації.

Як роблять МРТ?

Прибудьте до МРТ-центру раніше призначеного часу на 10-15хв. Візьміть з собою:

 • Направлення на МРТ від лікаря (якщо є)
 • Посвідчення особи
 • Медичну карту, результати попередніх досліджень, виписки з історії захворювань, висновки фахівців

Перед дослідженням в індивідуальній роздягальні потрібно залишити: всі металеві предмети, мобільні телефони, магнітні носії (наприклад, кредитні картки)

Залежно від обстеження та рекомендацій лікаря, вам можуть зробити внутрішньовенну ін'єкцію контрастної речовини. На цей час немає відомих побічних ефектів від такої ін'єкції.

МРТ-лаборант допоможе Вам розміститися на столі сканера. Під час дослідження необхідно зберігати повну нерухомість. Ви будете під постійним наглядом медичного персоналу. Дослідження може зайняти від 15 хвилин до години, в залежності від обсягу та складності. Не плануйте невідкладних справ відразу після процедури.

Результати МРТ

Ваші МРТ-зображення Ви зможете отримати через 15-30 хв після закінчення дослідження. Вони будуть проаналізовані лікарем-рентгенологом, який спеціалізується на МРТ-дослідженнях. Звіт-опис, за підписом лікаря-радіолога, можна буде забрати на наступний день. У Діа-Лайф ми пропонуємо нашим пацієнтам також запис МРТ-дослідження на компакт-диску.

МРТ-дослідження

Колектив фахівців МРТ-центру Діа-Лайф - це лікарі-радіологи високої кваліфікації і уважний персонал. У нашому центрі ми пропонуємо МРТ-дослідження на високопольному томографі Philips Achieva 1.5 Tesla, який робить особливо чіткі знімки. Деякі з досліджень, що у нас виконуються:

Телефонуйте нам прямо зараз:

(095) 910 14 14,  (098) 910 14 14,  (068) 840 99 50

Записуйтесь на МРТ-дослідження та УЗД діагностику. Ми підберемо зручний для Вас час і відповімо на всі питання. Турбота про здоров'я - ваш вибір, вибирайте мудро.